Yükleniyor

Kompleks A

Yemlik Fosfat Üretim Tesisleri

Bandırma’da Balıkesir Yolu 6.km’de bulunan tesisimiz özellikle kanatlı hayvanlara yönelik yem sanayinde kalsiyum ve fosfor kaynağı olarak kullanılan DCP 18%P, MDCP 20%P, MDCP 21%P, MCP 22,7%P maddelerinin üretimini yapmaktadır. Yıllık 300.000 ton üretim kapasitesi ile yurt içinde öncü firma kimliğini korurken, ağırlıklı olarak Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine yaptığı ihracatla ülkemize döviz katkısı sağlamaktadır.

STPP Üretim Tesisleri

Firmamız Türkiye’de bir ilke imza atarak fosfat tuzlarından biri olan STPP (sodyum tripolifosfat) üretimine başlamıştır. Özellikle deterjan ve seramik üretiminde yaygın şekilde kullanılan STPP’nin mevcut yıllık üretim kapasitesi 36.000 tondur.

Gıda Sınıfı ve Teknik Sınıf Fosforik Asit Üretim Tesisleri

Gıda Sınıfı ve Teknik Sınıf Fosforik Asit Üretim Tesisleri yine Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir yatırımdır. Bu tesis ürün sevkiyat bölümü, buhar ve su sistemlerinin olduğu yardımcı işletmeler bölümü, laboratuar, yemekhane ve sosyal tesisler bölümleri ile yıllık 21.000 ton üretim kapasitesine sahip bir tesistir.

A.B.GIDA SAN. VE TİC.A.Ş. ve SEBAT TARIM ÜRÜNLERİ PAZ. VE TİC. A.Ş. firmaları bir üretim sözleşmesi kapsamında aynı fabrikada yem sınıfı fosforik asit üretmek için işbirliği yapmaktadırlar.
Fabrika Adresi: Balıkesir Yolu Uzeri 6.km BANDIRMA - http://sebatag.com/ +90 (216) 547 67 16