Yükleniyor

Pastörize Yumurta

LickYumurtanın, sağlıklı, hijyenik, pratik halidir. Kendi çiftliklerimizde özel olarak ürettiğimiz yumurta, en son teknolojiye sahip tesislerimizde el değmeden kırılmakta, özel temizleme separatörlerinden geçirilip homojenize edilmekte ve özel pastörizasyon işlemine tabi tutulmaktadır. Bu aşamalar sırasında, yumurtanın doğal yapısını ve besin değerini bozmadan, tüm zararlı mikroorganizmalar yok edilmektedir.

Hormon ve Antibiyotik İçermez

Pastörize yumurta için üretilen yumurtalar son derece modern, hijyenik yumurta çiftliklerinde, veterinerlerimiz kontrolünde, hiçbir antibiyotik ve hormon kullanılmadan üretilmektedir.

Hijyenik ve Güvenli Taşıma

Üretilen yumurta, otomatik yumurta toplama bantları aracılığıyla, kümes içinde, el değmeden paketlenerek pastörize yumurta üretim tesislerine gelmektedir.

Son yıllarda, gelişmiş ülkelerde, kabuklu yumurtanın her türlü imalathanede kullanımının sağlık kuruluşları tarafından yasaklanmış olması, ülkemizde de, gıda sektöründe, yumurtanın hijyen standartlarına uygun olarak kullanılmasını ön plana çıkarmıştır.

2002 yılında Balıkesir ili Bandırma ilçesi Aksakal mevkiinde, yem fabrikası ve yumurta üretim tesislerimize ek olarak, AB Gıda Pastörize Yumurta İşletmesi hizmete girmiştir.  Türkiye’nin mayonez, kek, pastacılık sektörünün endüstriyel boyutta yumurta ihtiyacını karşılamakta, birçok firmaya özel olarak tasarlanmış, hijyenik, paslanmaz çelik tanklarla pastörize sıvı yumurta sağlanmaktadır.